L1 vizesi

L vizesi nedir?

L vizesi, çok uluslu bir şirketin ABD’de bulunan ofisinde ya da ana merkezinde geçici olarak çalışmaya gönderdiği çalışanlarına verilen göçmen olmayan bir vize türüdür. Söz konusu ABD’li şirket ile yabancı şirket arasında, merkez-şube veya bağlı şirket-hâkim şirket ya da aynı şirketler grubu içinde yer alan kardeş şirket ilişkisi bulunmalıdır.

Uygunluk

L-1A ve L-1B vizeleri, bir işveren kalifiye çalışanların Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışmasına ve yaşamasına izin verilmesi için bir dilekçe verdiğinde verilebilir.

  • L-1A vizesi, Amerika Birleşik Devletleri dışında bulunan bir şirkette yönetici veya yönetici pozisyonlarında çalışan şirket içi devralanlar içindir.
  • L-1B vizesi, uzmanlık bilgisi gerektiren pozisyonlarda çalışan şirket içi transferler içindir.

Yeni Ofisler Kurmak

Bir çalışanı Amerika Birleşik Devletleri’ne yönetici veya müdür olarak yeni bir ofis kurmak üzere göndermek isteyen yabancı işverenler şunları göstermelidir:

  • Yeni ofis için fiziksel bir konumları var;
  • Çalışanın, dilekçeyi vermeden önceki üç yıl içinde sürekli bir yıl yönetici veya yönetici olarak çalışmış olması; Ve
  • Yeni ofis, dilekçenin onaylanmasından sonraki bir yıl içinde bir yönetici veya idari pozisyonu destekleyecektir.

L-1A Sınıflandırması

L-1A göçmen olmayan sınıflandırması, ABD’li bir işverenin bağlı olduğu yabancı ofislerinden birindeki bir yöneticiyi veya müdürü Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofislerinden birine transfer etmesini sağlar. Bu sınıflandırma aynı zamanda, henüz ABD’de bağlı bir ofisi olmayan yabancı bir şirketin, bir ofis kurmak amacıyla ABD’ye bir yönetici veya müdür göndermesine de olanak tanır.

Yürütme kapasitesi genellikle çok fazla gözetim olmaksızın çok çeşitli kararlar alma yeteneğinizi ifade eder.

L-1B sınıflandırması

L-1B göçmen olmayan sınıflandırması, ABD’li bir işverenin, kuruluşun çıkarlarıyla ilgili uzmanlık bilgisine sahip profesyonel bir çalışanı bağlı olduğu yabancı ofislerinden birinden Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ofislerinden birine transfer etmesine olanak tanır. Bu sınıflandırma aynı zamanda, henüz bağlı bir ABD ofisi olmayan yabancı bir şirketin, bir ofis kurmasına yardımcı olması için ABD’ye uzman bir bilgi çalışanı göndermesine olanak tanır.

Want To Be Part Of Our Company?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip. ex ea commodo consequat.

Ücretsiz Danışmanlık Alın

Bizlerle iletişime geçerek sizlere en uygun yatırımı seçeneğini belirleyebiliriz.